Daně se blíží, začněme počítat už nyní.

Dnes vám přinášíme z deníku E15 velice dobře napsaný článek o tom, kolik může zaměstnanec ušetřit na daních, pokud si platí životní pojištění a využívá doplňkové penzijní připojištění. Více čtěte níže:

 

Vklady na smlouvu o životním pojištění, penzijním připojištění a doplňkovém penzijním spoření snižují při splnění zákonných podmínek daňovou povinnost. Méně na daních za rok 2018 zaplatí i ti, kteří uplatní odpočet u hypotéky. Všechny daňové odpočty lze uplatnit pouze za celý rok 2018 v ročním zúčtování daně prováděném zaměstnavatelem za zaměstnance nebo v daňovém přiznání. Nezdanitelné položky snižují daňový základ a roční daňová povinnost je tedy následně nižší. Zaměstnancům, kteří odvedli během roku 2018 zálohovou daň z příjmu, vznikne při uplatnění daňového odpočtu nárok na daňovou vratku. Vlastní vklady na smlouvu o životním pojištění mohou snížit daňový základ za rok 2018 až o 24 000 korun. Ze smlouvy nesmí být mimo jiné umožněn průběžný výběr peněz. Vlastní vklady na smlouvu o penzijním připojištění nebo doplňkové penzijní spoření mohou snížit daňový základ až o 24 000 korun, hodnotí se však vlastní vklady nad 1 000 korun měsíčně. Na maximální daňový odpočet 24 000 korun je nutné například spořit na smlouvu 3 000 korun měsíčně. Zaplacené úroky z úvěru, kterým je řešena vlastní bytová situace, mohou snížit základ daně až o 300 000 korun.

Více na https://www.e15.cz/finexpert/danove-priznani/danova-uspora-u-financnich-produktu-aneb-kolik-vam-usetri-zivotko-a-penzijko-1356075